Arsenal je upisao novi poraz, ovog puta na gostovanju kod Evertona u 14. kolu Premiershipa. Everton je slavio 2:1.

Domaćini su poveli u 22. minuti autogolom Holdinga, ali Arsenal dolazi do izjednačenja u 35. minuti. Pepe je sigurno pogodio iz penala.

Pobjedu Evertonu doveo je Mina na kraju prvog poluvremena. Najviše je skočio nakon kornera Sigurdssona i pogodio glavom za 2:1.

Bio je ovo novi debakl Arsenala, koji se ponovno samouništio. U prošle dvije utakmice, u porazu od Burnleyja i remiju protiv Southamptona, ostao je s igračem manje zbog crvenog kartona, a sada je poklonio pobjedu autogolom i golom primljenim iz kornera. Utakmicu je naš Sead Kolašinac odgledao s klupe Topnika.

Posljednji put Arsenal je u Premier ligi slavio 1. novembra na gostovanju kod Manchester Uniteda 1:0. Ovo je osmi poraz Topnika u Premiershipu u 14 utakmica i nalazi se na 15. mjestu lige. Ima samo pet bodova više od Fulhama koji bi ispao iz lige da prvenstvo danas završi.