Susreti posljednjeg kola grupe C Evropskog nogometnog prvenstva između Engleske i Slovenije te Danske i Srbije završeni su bez golova.

Engleska je sa pet bodova osvojila prvo mjesto, dok su po tri boda osvojili Danska i Slovenija i te dvije selekcije su također izborile plasman u osminu finala. Obje ekipe imaju identičnu gol-razliku i neriješen međusobni omjer i isti broj žutih kartona. Danska je na kraju osvojila drugu poziciju zahvaljujući boljem plasmanu na rang listi, a Slovenija će kao jedna od četiri trećeplasirane ekipe igrati također u osmini finala što joj je prvi plasman u historiji u nokaut fazu evropskog ili svjetskog prvenstva.

Srbija je osvojila posljednje mjesto u grupi sa dva boda i večerašnjim susretom završila je nastup na Evropskom prvenstvu.

Ishod mečeva u grupi C označio je i kraj nadanja za selekciju Hrvatske da bi kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe mogla u osminu finala, dok se za to mjesto još uvijek nada Mađarska koja je sakupila tri boda, ali ima negativnu gol razliku.

Susreti posljednjeg kola u grupama E i F igraju se u srijedu kada će biti poznato svih 16 reprezentacija koje su izborile osminu finala. Od 18 sati sutra igraju Slovačka – Rumunija i Ukrajina – Belgija, a od 21 sat Češka – Turska i Gruzija – Portugal.

Već su poznata dva para osmine finala. Tako će u subotu od 18 sati u prvom meču nokaut faze igrati Italija i Švicarska a od 21 sat Njemačka i Danska.