Roma je dobila ekipu Fejnorda 4:1 i to poslije produžetka.

Roma je posljednja prošla u polufinale. Pobijedila je Fejnord tek poslije produžetka. U prvom meču je bilo 1:0 za Fejnord u Roterdamu, pa je u drugom Roma došla do izjednačenja ukupnog rezultata tek u 60. minutu preko Spinacole. Kasnije je Roma imala šansu da završi priču jer je Brajan Kristante dao gol koji je poništen zbog faula.

Odmah iza toga je Igor Pašao donio izjednačenje u rimskoj utakmici i vođstvo holandskom timu u ukupnom rezultatu. Kada je djelovalo da Fejnord ide dalje Paulo Dibala je raspšio snove Roterdamaca, piše Sportklub. Dao je gol u 89. minutu i išlo se u produžetak. Čak je mogao i Dibala u nadoknadi da ovjeri prolaz „vučice“ ali mu je šut odbranio Džastin Bajlou.

U produžetku je imao Dibala dobru šansu koju nije iskoristio da bi u 101. minutu Stefan El Šaravi donio prednost Romi. Kasnije je pobjedu ovjerio Pelegrini.