Damir Džumhur uspio je da ostvari novu pobjedu u Montpellieru i plasira se u drugo kolo ovog ATP turnira iz serije 250!

Napravio je bh. teniser iznenađenje i nakon sat i 24 minute borbe nadigrao Slovaka Alexa Molcana, inače 72. tenisera svijeta. Savladao ga je sa 2:0 u setovima.

U prvom setu je viđena velika borba, a Džumhur je napravio break već u prvom gemu. Ipak, Molcan uzvraća nešto kasnije i poravnava na 4:4, a na kraju je odluka morala pasti nakon tie-breaka. U njemu se bolje snašao Damir i slavio sa 7:5.

Drugi set donio je fantastičnu igru Džumhura, koji je potpuno razbio Slovaka i ekspresno stigao do fenoomenalnih 0:6!

Već je poznat i protivnik Džumhura u osmini finala, a biće to Gruzijac Nikoloz Basilashvili.