Damir Džumhur ispao je u osmini finala Challengera u Marbelji, a najbolji bosanskohercegovački teniser izgubio je od Španca i 196. igrača svijeta Marija Vielle Martineza rezultatom 2:0 (6:3, 6:4).

Nakon što Džumhur nije iskoristio dvije brejk lopte u prvom gemu drugog seta, španski teniser mu je oduzeo servis u narednom gemu. Broj neiskorištenih brejk lopti našeg tenisera povećao se za tri u petom gemu, a ponovo nakon toga izgubio je servis.

Džumi je uspio Vielli Martinezu oduzeti servis u sedmom gemu, kada je spasio jednu setu loptu, ali Španac je zadržao svoj servis i iskoristio četvrtu set loptu za 6:3.

Najbolji bh. teniser loše je počeo i drugi set. Viella Martinez vezao je dva brejka, a u osmom gemu Džumhur je uspio vratiti jedan. U desetom gemu Džumhur je imao priliku vratiti se u potpunosti u meč. Imao je dvije brejk lopte na servis protivnika i nije ih iskoristio. Spasio je tri meč lopte, ali nije mogao i četvrtu, tako da je Španac dobio set sa 6:4.

Džumhur je protiv Nikolasa Sancheza Izquierda u prvom kolu imao veoma loš procenat iskorištenih brejk lopti (4/20), ali to ga nije koštalo poraza kao u današnjem meču, kada je također bio veoma loš u tom segmentu (2/13).