Košarkaši Anadolu Efesa su večeras u Sankt Petersburgu sa 85:78 poraženi od Zenita u meču 21. kola Eurolige.

Na ovom meču je priliku da debituje u dresu novog kluba imao i reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa, kojeg je trener Ergin Ataman na parket poslao u finišu druge četvrtine.

Tada je Musa odigrao minut i četrdeset sekundi, za to vrijeme je uhvatio dva skoka, te više nije ulazio u igru.

U prvom poluvremenu je Zenit bio mnogo bolji protivnik od Efesa, na odmor je ruski tim otišao s prednošću od 21 poena, ali Efes se u nastavku uspijeva vratiti.

Ipak, učinio je to prekasno. Tek u finišu je turski tim spustio prednost Zenita na ispod deset poena, što je na kraju bilo dovoljno samo za poraz rezultatom 85:78.

Zenit je do pobjede odveo Will Thomas sa 14 poena, dok su Kevin Pangos i Austin Hollins dodali po 13.

Kod Efesa je najefikasniji bio Vasa Micić sa 23 ubačaja, a Larkin je dodao 20 uz 5 asistencija i 3 ukradene lopte.