Juventus je u utakmici 27. kola italijanske Serije A pobijedio Empoli na gostovanju sa 2:3, a najveće zasluge za to ima Dušan Vlahović, koji je nastavio briljirati u dresu Stare dame.

Torinski klub je kreirao nekoliko dobrih šansi, a tek u 32. minuti su došli do vodstva kada je Moise Kean pogodio za 0:1. Nije se dugo čekalo na izjednačenje, a Szymon Zurkowski je poravnao u 40. minuti.

Da Juventus ode na odmor sa prednošću, pobrinuo se Dušan Vlahović. Srbijanski napadač je u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena postigao pogodak za vodstvo Stare dame.

Nije bilo mnogo velikih šansi u drugom dijelu, a Vlahović je u 66. minuti pogodio drugi put za 1:3, a Andrea La Mantia je vratio Empoli u 76. minuti golom za 2:3, no domaći nisu mogli napraviti ništa više, prenosi SCsport.