Trail Blazersi su zabilježili šesti uzastopni poraz. Phoenix je slavio u Portlandu nakon velike borbe i produžetka, 107:111.

Domaćini su pred kraj regularnog dijela bili blizu trijumfa, ali Chris Paul je u posljednjim sekundama pogodio za 102:102 i tako uveo meč u dodatnih pet minuta. U nastavku su Sunsi bili jačih živaca i ostvarili pobjedu.

Jusuf Nurkić je pružio dobru partiju. Upisao je double-double učinak od 17 poena i 13 skokova, tome pridodao pet asistencija i jednu ukradenu loptu.

U njegovom timu najbolji je bio Damian Lillard (31 poen, 10 asistencija). Kod Phoenix se istakao DeAndre Ayton (28 poena, 13 skokova).

Steph Curry je predvodio Golden State do gostujućeg trijumfa kod New Yorka, 96:105. Ubacio je 22 poena, ali još važnije – postao igrač sa najviše trojki u historiji NBA lige.

Pretekao je Ray Allena na vječnoj listi i sada ima na kontu 2974 trica.