Milorad Dodik. Dejan Rakita / Pixsell

Bjegunac od bh. pravosuđa za kojim je raspisana centralna potjernica i predsjednik bh. entiteta Republika Srpska Milorad Dodik poručio je da će “RS odgovoriti recipročnim mjerama ako Slovenija krene politikom sankcija”.

Dodik je o recipročnim mjerama govorio u zajedničkom intervju za RTRS, Srnu i ATV u Moskvi.

“Ukoliko Slovenija i njena politika krene politikom sankcija, mi ćemo naći način da im odgovorimo. Slovenci moraju da znaju da ćemo mi u RS-u provesti recipročne mjere, šta god to značilo. Možda će slovenačkim ministrima biti zabranjeno da RS koriste kao tranzit”, kaže Dodik.

Dodaje da to možda nekome biti smiješno, ali podsjeća i na skandal koji je izazvalo rukovodstvo RS-a kada je njemačka ministrica morala napustiti ovaj entitet, prenosi Klix.

“Mogu tome da se smiju u Sarajevu, ali vidjet će da je to provodivo”, kaže on.

Dodik je kazao da Republika Srpska ostaje privržena privrednicima iz Slovenije koji moraju da znaju da im politika čini lošu uslugu.

(24sata.info)