Ferencvaros je izbacio zagrebački Dinamo iz Lige prvaka. Mađarski šampion slavio je na svom terenu sa 2:1 u susretu trećeg pretkola elitnog klupskog takmičenja Starog kontinenta.

Poveli su domaći već u drugoj minuti. Akciju je pokrenuo bh. reprezentativac Eldar Ćivić, koji je pasom lansirao Nguena na krilu, a Norvežanin afričkog porijekla potom centrirao strijelcu Gergu Lovrencsicsu za 1:0.

Hrvatski prvak je izjednačio u 23. minuti, autogolom Myrta Uzunija. Međutim, isti igrač se pokazao kobnim za Zagrepčane, jer je u kontranapadu pogodio za 2:1 u 65. minuti i tako se iskupio.

Ispostavilo se da je to konačan rezultat, koji je Ferencvarosu otvorio vrata play-offa Lige prvaka.

U ovom meču, osim Ćivića, nastupila su još dva bh. reprezentativca. Adnan Kovačević je igrao do 73. minute za mađarsku ekipu, kada je izašao zbog povrede, dok je Amer Gojak za Dinamo igrao do 71. minute (zamijenio ga Gavranović).

U play-off se večeras plasirao i Maccabi Tel Aviv, koji je sa minimalnih 1:0 savladao Dynamo iz Bresta. Pobjedonosni pogodak djelo je Dana Bitona s bijele tačke u 50. minuti.

Ranije danas plasman u play-off je osigurala i kiparska Omonija, koja je nakon jedanaesteraca eliminisala Crvenu zvezdu.