Igra Arsenala podsjetila je večeras na izdanja na kakva smo bili i navikli od Topnika u posljednjih desetak godina, a kakva im nisu svojstvena još od starta aktuelne sezone.

Gostovao je tim Mikela Artete na Selhurst Parku, a tamo ga je Crystal Palace deklasirao slavivši sa 3:0 u meču 31. kola Premiershipa.

Ništa nije funkcionisalo u igri Arsenala, a Palace je jako brzo uspio doći do dva gola i vodstva od 2:0.

U 16. minuti nakon kornera Mateta pogađa za 1:0, da bi osam minuta poslje Jordan Ayew udvostručio prednost domaćina.

Konačnih 3:0 postavio je Wilfried Zaha iz penala u 74. minuti utakmice.

Tako je Arsenal ostao na petom mjestu, mjestu koje ne vodi u Ligu prvaka, ali ono što može da ohrabri navijače Topnika jeste da imaju utakmicu manje u odnosu na četvrtoplasirani Tottenham. Spursi imaju isti broj bodova kao i Arsenal – 54.

Crystal Palace je devetoplasirani sa 37 bodova.