Crvena zvezda, nakon što je dvije godine zaredom igrala grupnu fazu Lige prvaka, večeras je eliminisana iz najjačeg klupskog takmičenja Evrope.

Prvak Srbije gostovao je u trećem pretkolu kod Omonije u Nikoziji, koja je povela u 31. minuti golom Michaela Luftnera, koji je glavom ugurao loptu u mrežu uz nespretnu reakciju vratara gostiju Borjana poslije kornera.

Izjednačio je na samom kraju prvog poluvremena Mirko Ivanić, nakon dobrog centaršuta Bena.

U drugom dijelu susreta Zvezda je bila bolji tim, kao i u produžecima, ali nije uspjela postići još jedan pogodak.

Odlučivali su penali, u kojima je uspješniji bio kiparski tim – 4:2. Vrata Ominije Fabiano, naime, odbranio je šuteve Falcinellija (novi napadač Zvezde, posuđen iz Bologne) i Degeneka.

Ovo je ujedno prvi poraz beogradske ekipe nakon jedanaesteraca u Evropi poslije čak 32 godine.