Odigrane su četiri utakmice pretposljednjeg kola engleskog Premiershipa.

Chelsea preskočio Leicester, City izgubio vodstvo od 2:0

Brighton je iznenađujuće slavio protiv Manchester Cityja s 3:2. Gost, koji je već osigurao naslov prvaka, poveo je u drugoj minuti preko Gündogana, ali mu je posao zakomplicirao Cancelo koji je pocrvenio u desetoj minuti. Kada je Foden zabio prekrasan gol nakon prodora u 48. minuti, činilo se da je posao gotov.

Ipak, Trossard, Webster i Burn su u 20 minuta dali tri gola za preokret i jednu od najljepših pobjeda za svoje navijače ove sezone, prenosi Index.hr.

U glavnoj utakmici dana Chelsea je dočekao Leicester u direktnom duelu za Ligu prvaka.

Momčad Thomasa Tuchela pobijedila je 2:1 i time napravila ogroman korak prema osiguravanju najelitnijeg natjecanja i dogodine. Podsjećamo, Chelsea plasman u LP može osigurati i u slučaju da pobijedi City u ovosezonskom finalu.

Timu Werneru su čak dva pogotka poništena nakon intervencije sudaca i VAR-a, pa smo na prvi gol čekali do 48. minute kada je zabio Rudiger. Jorginho je iz penala povećao na 2:0 u 66. minuti, a Iheanacho je postigao utješni pogodak za goste.

Leicester više ne ovisi sam o sebi jer ga Liverpool s dvije pobjede može preskočiti. Kovačić je već u 32. minuti zamijenio Kantea koji se ozlijedio. To su jako loše vijesti za londonski klub samo 11 dana prije finala Lige prvaka.

United kiksao bez posljedica, Leeds nastavlja rasturati

Manchester United je remizirao na svom terenu protiv davljenika Fulhama (1:1). U vodstvo ga je doveo Cavani golčinom u 15. minuti. Dobio je loptu u prostor i s gotovo 40 metara lobao je suparničkog vratara. Bod gostima, koji su već ispali u drugu ligu, osigurao je Bryan u 76. minuti.

Leeds je slavio u gostima kod Southamptona s 2:0. Golove su za momčad Marcela Bielse postigli Bamford (73. minuta ) i Roberts (95. minuta). Iako su momčadi argentinskog trenera poznate po tome da padaju u završnici sezone, u Leedsu gledamo sasvim drugačiju priču. U posljednjih deset utakmica osvojili su 21 boda, više od svih klubova u ligi.