Nogometaši Fenerbahčea savladali su ekipu Gaziantepa rezultatom 2:1 u 1. kolu turske Superlige, a prvenstveni debi za pamćenje imao je kapiten naše reprezentacije Edin Džeko koji je postigao dva gola.

Dijamant je zatresao mrežu gostiju već u 3. minuti kada je pogodio nakon povratne lopte Dušana Tadića i najavio je da će to biti njegova noć.

Igrala se 18. minuta kada je Džeko sjajno primio loptu u kaznenom prostoru i u maniru rasnog strijelaca povisio je na 2:0 za veliko oduševljenje domaćih navijača.

U 23. minuti gosti su dobili crveni karton karton nakon isključenja Maxima, ali nadu im je vratio Kizildag golom u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je smanjio na 2:1.U 55. minuti dosuđen je penal za Fenerbahče koji je izveo Tadić, ali golman Sen je odbranio udarac srbijansnog nogometaša.

Do kraja Gaziantep nije imao snage da sa igračem manje ugrozi gol Fenerbahčea i ostalo je 2:1, a Džeko je u 80. minuti pogodio stativu i proustio je priliku za hat-trick.

Dijamant je u dosadašnja tri nastupa za Fener postigao tri gola uz dvije asistencije, te je najavio da će biti ogromno pojačanje.