Brentford je danas na svom stadionu sa 3:1 savladao Bournemouth u revanšu polufinala razigravanja za ulazak u Premier ligu Engleske.

Tako je Brentford uspio nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice i plasirati se u veliko finale, te tako stići na samo jedan korak od elitnog ranga takmičenja.

Asmira Begovića i društvo danas je koštao crveni karton Mephama još u 28. minuti, koji je presudno utjecao na ovaj meč, a Brentford je tako ugasio snove Begovića i Trešnjica o povratku u Premiership.

Inače, Bournemouth je bio prvi stigao do gola na ovom meču pošto je u 6. minuti poveo 0:1 preko Mephama, ali onda je uslijdio preokret Brentforda. Prvo je Toney iz penala u 16. poravnao na 1:1, a u drugom poluvremenu je domaćin postigao još dva gola i tako slavio s ukupnih 3:2.

Golove su u nastavku davali Janelt i Forss.

U velikom finalu play-offa Brentford će igrati protiv boljeg iz duela Swansea – Barnsley. Prvi susret je Swansea riješio u svoju korist sa 1:0.