Borussia Dortmund je kiksala na domaćem terenu protiv Werder Bremena, a Milioneru su upisali remi (2:2) u utakmici šestog kola njemačke Bundeslige.

U sedmoj minuti Milot Rashica je doveo Werder u prednost, ali radost gostiju nije trajala dugo, jer je Mario Gotze dvije minute poslije poravnao na 1:1. Jadon Sancho je imao šansu za potpuni preokret u 18. minuti, no nije pogodio.

Milioneri su došli do prednosti u 41. minuti kada je pogodio Marco Reus. U posljednjim trenucima prvog dijela utakmice Achraf Hakimi je imao veliku priliku za pogodak. Nakon deset minuta igre u drugom dijelu Joshua Sargent je poravnao na 2:2.

Do kraja utakmice viđena je po jedna velika prilika za oba kluba. Marco Friedl je prijetio na jednoj, a Paco Alcacer na drugoj, no ostalo je 2:2.