Nogometaši Borca savladali su ekipu Posušja u utakmici 28. kola Wwin lige BiH.

Lider prvenstva Borac slavio je rezultatom 1:0 i tako Posušju nanio prvi poraz u proljetnom dijelu sezone.

Na startu utakmice nije bilo previše prilika, domaća ekipa je kontrolisala igru što se i očekivalo, a prvi udarac na gol je imao Blagaić ipak nije bilo problema za Galića čuvara mreže gostujuće ekipe.

Gosti prvu priliku prave u 9. minuti preko Petrovića, međutim napadač Posušja nije bio precizan, te lopta odlati preko gola domaće ekipe.

Blagaić je imao jedan prodor, uz dva odlična driblinga prošao je prvu liniju gostujuće ekipe, ali ipak ekipa Denisa Ćorića je uspjela da otkloni opasnost po svoj gol.

Domaća ekipa dolazi do vodstva u 30. minuti preko Alena Jurilja, Blagaić je izveo slobodni udarac nakon kojeg se najbolje snašao ofanzivac domaće ekipe, te svoj tim doveo u vodstvo.

Posušje je imalo sjajnu u 37. minuti Petrović je šutirao iz izgledene situacije, nakon greške zadnje linije Borca, našao se u odličnoj prilici, ipak nije uspio to da iskorisiti. U finišu prvog dijela nije bilo značajnijih prilika, te je rezultat prvog poluvremena ostao 1:0.

Početkom drugog poluvremena nogometaši Borca stezali su obruč oko gola Posušja, ali ozbiljniju priliku imali su tek u 62. minuti kada je Vuković šutirao, ipak lopta je otišla preko gola gostiju. Samo šest minuta kasnije velika prilika za Lukića, ali napadač Borca pogađa spoljni dio mreže.

Gosti su imali šansu u 87. minuti utakmice. Golman domaćih Milošević otišao je u prazno, ali Mandić se spetljao pred golom Borca, te je dobra šansa za goste otišla u nepovrat. Do kraja susreta nije bilo prilika, te je konačni rezultat ostao 1:0.

Ovom pobjedom Borac se učvrstio na liderskoj poziciji sa 66 bodova, osam više od Zrinjskog koji svoj susret u okviru ovog kola igra večeras protiv četvrtoplasiranog Sarajeva. Posušje ostaje na petom mjestu sa 41 bodom, tri više od dobojske Sloge.

Borac – Posušje 1:0 (Jurilj 28’)