Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras u Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici Švicarsku sa 5:4 u susretu trećeg kola grupe A preliminarne runde kvalifikacija za Euro 2022.

Na taj način izabranici Ive Kreze su sa maksimalnim učinkom ostvarili plasman u narednu fazu takmičenja.

Švajcarci su do prednosti došli u 10’. Evangelos Marcoyannakis je istrčao kontra napad i poslao loptu iza leđa stanislava Galića.

Anel Radmilović u 12’ oduzima loptu Gabrielu Bucksonu pred protivničkim šestercem i precizno šutira za 1:1.

Bh. reprezentacija je imala inicijativu u prvom poluvremenu, ali se istakao golman Švajcarske Fabian Sangines sa čak 17 odbrana.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti. U 22’ su istrčali još jednu kontru koju nakon dodavanja Janika Hubera završava Simon Gössi za 1:2.

David De Freitas u 23’ postiže i treći gol za Švajcarsku, a već u 24’ Amer Džindić pogađa za 2:3.

Krenuo je bh. tim sa golman-igračem da dođe do izjednačenja, međutim Buckson im oduzima loptu 36’ i pogađa nebranjenu mrežu za 2:4.

Nisu se predavali bh. reprezentativci i u 37’ Mirko Hrkać smanjuje prednost Švajcarske, a u 38’ Josip Bošković donosi izjednačenje.

U istoj minuti Hrkać postiže još jedan gol za 5:4 u korist reprezentacije Bosne i Hercegovine.

U drugom susretu grupe Kipar je sa 4:0 pobijedio selekciju Gibraltara. Golove na ovom meču su postigli Costas Kouloumbris u 5’, George Alexiou u 12’, Gevara Kanjo u 25’ i Cesar Diniz Pereira u 36’.

BiH je završila turnir na prvom mjestu sa maksimalnih 9 bodova ispred Kipra sa 6, Švajcarske sa 3 i Gibraltara koji je posljednji bez bodova.