Bayern je minimalnim rezultatom savladao Herthu na gostovanju u utakmici 20. kola Bundeslige (0:1), a jedini pogodak na utakmici postigao je Kingsley Coman.

Dodi Lukebakio je u trećoj minuti zaprijetio Bavarcima, a uzvratio je Leroy Sane dvije minute poslije. Dosuđen je penal za Bayern u 11. minuti, a šutirao je Robert Lewandowski. Rune Jarstein je odbranio udarac poljskom napadaču, a postao je tek drugi golman koji je to uspio uraditi u Bundesligi. Prethodno je Lewandowskom penal odbranio Manuel Neuer 2013. godine.

Kingsley Coman je u 21. minuti doveo bavarski klub u prednost od 0:1. Do kraja prvog dijela nije bilo većih šansi, a u nastavku Serge Gnabry je imao dobru priliku. Nemanja Radonjić je u 64. minuti zatresao mrežu gostiju, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

U finišu utakmice domaći su imali veliku šansu kada je Matheus Cunha šutrao pored gola, tako da je ostalo 0:1.