Nogometaši minhenskog Bayerna upisali su šestu pobjedu od početka sezone u Bundesligi. I to kakvu pobjedu.

U okviru osmog kola Bundeslige, Bayern je danas kao gost deklasirao domaću ekipu Bayer Leverkusena rezultatom 1:5, a sve je riješeno već poslije nepunih 40 minuta kada je tim Juliana Naggelsmana imao pet golova prednosti.

Bajern je poveo poslije slobodnog udarca u četvrtom minutu, kada je Upamecano prihvatio ubačenu loptu u kazneni prostor, proslijedio Lewandowskom koji iz neposredne blizine pogađa mrežu.

Najbolji strijelac Baxerna i Bundeslige je prednost duplirao u 30. minutu poslije izvanredne akcije gostujućeg tima. Bio je to svojevrsni frontalni napad, sa čak petoricom igrača koji su se uputili ka kaznenom prostoru, na kraju Davies asistira, a Lewandowski pogađa za 2:0.

Međutim, to je bio samo početak problema za Apotekare, jer je u 34. minutu Bayern stigao i do trećeg gola, ovoga puta strelac je bio Muller poslije Kimichovog kornera sa desne strane i pokušaja Niklasa Sulea. Na kraju je Muller skrenuo loptu koju je Sule uputio i prevario golmana Hradeckog.

Tek što su domaći krenuli sa centra, još jedna brza akcija Bayerna u 35. minutu i gol Sergea Gnabryja, a samo dva minuta kasnije isti igrač sa nekih šest-sedam metara postiže i peti gol za šampiona.

Rezultatom 5:0 ušlo se u drugo poluvreme tokom kojeg se Bayern uglavnom zadovoljio ubjedljivom prednošću, a domaći su to iskoristili da preko Patricka Schicka stignu do počasnog gola u 55. minutu.

Bayern se tako vratio na prvo mjesto sa 19 bodova, jednim više od drugoplasiranog Dortmunda, a Leverkusen je treći sa 16 osvojenih bodova, koliko ima i Demirovićev Freiburg na četvrtoj poziciji.