Bayern je, uz izuzetak “one” utakmice protiv Monchengladbacha, odradio fantastičnu polusezonu. Julian Nagelsmann je bez poteškoća naslijedio klupu koju je grijao Hansi Flick i od ionako sjajne igre napravio još više.

Bayern je okomit, silovit i precizan, no to je već igra kakvu poznajemo, Uz Nagelsmanna se situacija promijenila, Bavarci su dobili neke nove nogometne ideje koje proizlaze iz mladog kreativnog uma bivšeg trenera Leipziga i Hoffenheima, a igra na terenu je za poželjeti.

U veseloj, slavljeničkoj atmosferi, jer će Bayern završiti kao prvoplasirana ekipa s istekom tekuće nam godine. Bavarci su dočekali Wolfsburg i opet potvrdili zašto su već godinama najbolja ekipa u Njemačkoj. Neugodni gosti možda mogu iznenaditi Dortmund, ali Bayern je – nedodirljiv. Brzo, okomito, precizno i neumoljivo za konačnih 4:0

Bavarci su stigli u vodstvo na samom početku utakmice i tako usmjerili susret na svoj mlin. Igrala se sedma minuta, Sane je ubacio iskosa, a lopta se nakon odbijanca vraća u noge Gnabryju koji dobro puca, ali Casteels brani. Muller je ispratio taj udarac i lako pospremio za 1:0.

U nastavku Bayern završava posao veoma brzo. U 57. minutu bilo je 2:0, akcija poslije neuspješnog kornera Sane je briljirao po desnoj strani, Muller je na kraju uposlio Upamecana koji pogađa glavom za 2:0. Mullerov potez je nešto o čemu će se pričati, fantastična asistencija sa mnogo osjećaja.

Samo dva minuta kasnije novi gol u mreži Wolfsburga i najljepši trenutak utakmice. Leroy Sane ovoga puta u glavnoj ulozi, namjestio se, šutirao sa distance i pogodio na prelijep način za 3:0.

Nije to bio kraj golovima u mreži Vukova, kakav bi to dan bio da Lewandowski ne postigne gol, a upravo je on zapečatio sudbinu gostiju.