Barcelona je u utakmici 27. kola španske La Lige pobijedila Huescu na Nou Campu rezultatom 4:1, a na ovom susretu trener Katalonaca Ronald Koeman nije priliku za igru dao Miralemu Pjaniću, koji je ostao sjediti na klupi.

Prvu veću priliku imala je Barcelona u desetoj minuti kada je Sergino Dest šutirao glavom, a lopta je završila u rukama golmana gostiju. Katalonci su došli do prednosti u 13. minuti kada je sjajan pogodak postigao Lionel Messi sa ruba šesnaesterca. Zakucao je loptu od prečku za 1:0. Ovim je Argentinac ispisao historiju španskog prvenstva. Ovo je 13. uzastopna sezona u kojoj je postigao 20 ili više pogodaka. To niko ranije nije uspio napraviti.

Huesca je također imala neke šanse, a udarac Pabla Maffea u 26. minuti zaustavio je Marc-Andre ter Stegen. Jordi Alba je u 33. minuti pogodio stativu, a dvije minute poslije viđen je novi fantastičan pogodak. Antoine Griezmann je sa 20-ak metara snažnim udarcem udvostručio prednost Barce.

Okvir gola gostiju tresao se još jednom, a u 42. minuti Frenkie de Jong je pogodio prečku. U prvoj minuti sudijske nadoknade Ter Stegen je napravio faul u svom šesnaestercu, a Adrian Cordero Vega pokazao je na bijelu tačku. Siguran sa penala za 2:1 bio je Rafael Mir Vicente.

Nakon osam minuta igre u drugom poluvremenu mladi Oscar Mingueza postigao je glavom pogodak za 3:1. Nedugo poslije toga na drugoj strani Mir Vicente je poslao loptu preko gola. Katalonci su imali kontrolu nad igrom i u drugom poluvremenu, međutim nije bilo mnogo uzbuđenja ni na jednoj strani. Tek u 90. minuti Messi je svojim drugim golom na utakmici postavio konačnih 4:1.