Lošoj sezoni Barcelone večeras je pridodata još jedna razočaravajuća epizoda.

Katalonski gigant odigrao je tek 1:1 sa Eibarom u susretu 16. kola La Lige na svom Nou Campu. Čak spašavao bod, s obzirom da su gosti poveli.

Da se meč neće odvijati prema planu izabranika Ronalda Koemana moglo se naslutiti u osmoj minuti, kada je sa bijele tačke Martin Brathwaite šutirao pored gola.

Hladan tuš za domaćine desio se u 57. minuti. Katastrofalnu grešku napravio je Ronald Araujo i praktično poklonio loptu napadaču Kikeu Garciji, koji je zatim matirao Ter Stegena.

Barca je izjednačila deset minuta kasnije, lijepu akciju krunisao je Ousmane Dembele nakon asistencije Juniora Firpa.

Djelovalo je da će Katalonci uspjeti napraviti preokret, imali su nekoliko izvrsnih prilika, ali do kraja utakmice rezultat se ipak nije mijenjao, ostalo je 1:1.

Naš Miralem Pjanić igrao je do 66. minute, kada ga je zamijenio Coutinho.