Barcelona je nastavila sjajnu formu u 2021. godini, a Katalonci su danas u utakmici 32. kola La Lige pobijedili Villarreal na gostovanju (1:2).

Samuel Chukwueze je doveo Žutu podmornicu u prednost u 26. minuti, ali radost domaćih nije dugo trajala. Samo dvije minute poslije Antoine Griezmann je poravnao na 1:1.

Francuz je drugim golom u 35. minuti donio potpuni preokret. Dugo nije bilo većih šansi, a Villarreal je u 65. minuti ostao sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Manuel Trigueros.

Do kraja utakmice najbolju šansu imao je Frenkie De Jong u 84. minuti, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Barcelona je tako došla do 46 boda od mogućih 51 u 2021. godini i ostali su na dva boda od prvoplasiranog Atletico Madrida.