Nogometna reprezentacija Austrije pobijedila je Poljsku sa 3:1 (1:1) u 2. kolu D-grupe Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Na Olimpijskom stadionu u Berlinu strijelci za Austriju bili su Gernot Trauner u 9. minuti, Christoph Baumgartner u 66. i Marko Arnautović u 78. minuti iz penala, dok je jedini pogodak za Poljake postigao Krzysztof Piatek u 30. minuti.

Nakon uvodnog poraza od Francuske s 0:1, Austrija je danas ostvarila prvu pobjedu, dok je Poljacima to bio drugi poraz, nakon što su na otvaranju izgubili od Nizozemske 1:2.

Drugi susret u D-grupi igra se večeras od 21 sat u Lepzigu, a u derbiju dana sastaju se Francuska i Nizozemska.

U posljednjem kolu grupne faze Austrija će u utorak, 25. juna u Berlinu odmjeriti snage s Nizozemskom, a Poljska u Dortmundu s Francuskom. Obje utakmice počinju u 18 sati.

U prvom susretu današenjeg programa Ukrajina je u E-grupi pobijedila Slovačku sa 2:1.