Naomi Osaka je slavila protiv Serene Williams u polufinalu Australian Opena u dva seta. Bilo je 6:3, 6:4.

Meč je počeo breakom Amerikanke, a već kako ona nije iskoristila još jednu šansu da oduzme servis protivnici to je ekspresno kažnjeno. Naomi je izjednačila na 2:2 napravivši break, da bi ubrzo ona povela i sa 4:2 ostvarivši break prednosti.

Japanka je igrala odlično u tom periodu meča, posebno kada se radi o servisu. Do kraja seta je održala break prednosti i povela.

U drugom setu Osaka odmah uzima break, bila je daleko agresivnija, a jedinu nesigurnost je pokazala u osmom gemu. Naomi je servirala užasno i Serena zbog toga pravi break. Ipak Amerikanka je izgubila sljedeći servis gem sa nulom i Naomi je dobila drugi set 6:4.

Japanku u finalu čeka još jedna američka teniserka. Jennifer Brady savladala je u drugom polufinalu Karolinu Muchovu sa 6:4, 3:6, 6:4.