Košarkaška reprezentacija Australije posljednji je učesnik polufinala SP u Kini, nakon što je u četvrtfinalnom duelu nadigrala Češku rezultatom 82:70.

Češka se dobro držala samo u prvom poluvremenu kada su nakon 20 minuta igre zaostajali samo tri koša (33:30), a u trećoj dionici doživjeli su potpuni raspad u igri.

Australci su taj period igre dobili sa 30:18 i za Čehe više nije bilo povratka u utakmicu.

Prvo ime u pobjedničkom sastavu bio je Patty Mills sa 24 poena, a pomogli su mu Chris Goulding sa 14 i Andrew Bogut sa 10 ubačaja. Kod Čeha najefikasniji je bio Patrik Auda sa 21 poenom, a solidan je bio i Tomas Satoransky sa 13 koševa.

Australija će u polufinalu igrati protiv Španije, a drugi polufinalni par čine Argentina i Francuska.