Atletico Madrid posustaje u borbi za titulu, a Jorgandžije su izgubile na gostovanju Athletic Bilbau rezultatom 2:1.

Alejandro Berenguer je već u osmoj minuti donio prednost Bilbau, nakon čega je uslijedila ofanziva gostiju koji su nedavno imali dvocifrenu prednost u odnosu na rivale u Primera ligi.

Ipak, do poluvremena nije bilo golova, a u nastavku opsada gola Bilbaa koju je konačno iskoristio Stefan Savić golom u 77. minuti.

No, domaći nisu odustali od namjera da dođu do pobjede, pa je Unai Martinez u 86. minuti donio veliki trijumf za Real, Barcelonu i Sevillu, sve timove koji su sada u tri boda razlike na vrhu Primera lige.

Nakon svega, Barcelona ima priliku da preuzme lidersku poziciju nakon što odigra utakmicu manje koju ima.