
WhatsApp nastavlja da unapređuje bezbjednost korisnika, a aplikacija uskoro uvodi mogućnost korišćenja passkey autentifikacije za zaštitu rezervnih kopija četova.
Ova novina omogućava korisnicima da svoje bekape zaštite pomoću biometrijskih podataka (poput otiska prsta ili prepoznavanja lica), kao i PIN-a uređaja, čime se eliminiše potreba za pamćenjem složenih lozinki ili 64-cifrenih ključeva koji su se do sada koristili za enkripciju podataka.
Dostupno na Android i iOS platformama
U narednim sedmicama ova funkcija će biti dostupna na Android i iOS platformama, a implementacija će ići postepeno, po regionima.
WhatsApp već podržava passkey autentifikaciju prilikom prijavljivanja na nalog, a proširenje ove funkcije na rezervne kopije predstavlja sljedeći korak u prelasku na bezloznični sistem zaštite.
Kada se aktivira, korisnici će moći da pristupe svojim bekapima jednostavno, putem biometrije ili PIN-a, bez kompromitovanja bezbjednosti. Na taj način, WhatsApp želi da olakša proces vraćanja podataka i smanji rizik od zloupotrebe lozinki.
Cilj – veća kontrola nad podacima
Iz Mete poručuju da je cilj da korisnici imaju veću kontrolu nad sopstvenim podacima i da bezbjednost ostane ključni prioritet, prenosi b92.
(24sata.info)


