fena

Selektor Austrije Ralf Ragnick nakon večerašnje pobjede protiv Bosne i Hercegovine na Stadionu „Bilino polje“ u Zenici rezultatom 2:1 (0:0) smatra kako je važna za njihovo nastojanje za izbore plasman na Svjetsko prvenstvo 2026. godine u SAD-u, Kanadi i Meksiku, ali da je još uvijek dalek put do tog cilja.

Zadovoljan je, kazao je na večerašnjoj pres-konferenciji, što su upisali svih šest bodova u septembarskim mečevima – kući protiv Kipra (1:0) te večeras u Zenici. Pogotovo što je početak sezone te igrači nisu u punoj formi.

– Još ima puno da se igra. Imamo utakmicu na domaćem terenu protiv San Marina, koju želimo dobiti, a onda nam slijede dva teška gostovanja kod Rumunije i Kipra. Mnogi kažu da Kipar nije tako kvalitetan, ali i oni su večeras igrali 2:2 protiv Rumunije, što pokazuje da nisu slijepci – kazao je Ragnick.

Prvih 20-ak minuta večeras, kazao je, bh. tim je bio bolji te im nije bilo lako u tim momentima, ali im je pomoglo što su dva puta vodili.

– U drugom poluvremenu mi smo bili bolji, postigli smo dva gola. Nalazimo se na pola puta – kazao je Ragnick, piše Fena.

(24sata.info)