Honda - Tanjug/AP

Kao i mnogi drugi proizvođači automobila, Honda je smanjila svoje ambicije u vezi sa električnim vozilima.

Tako je prije nekoliko mjeseci budžet za elektrifikaciju smanjila za 30 procenata, prenosi biznis.

Kompanija je takođe ciljala da isključivo električni automobili čine 30 procenata godišnje prodaje do kraja decenije, ali taj cilj više nije na snazi, navodi Motor1.

U novoj izjavi, Honda jasno stavlja do znanja da ne vidi električna vozila kao jedini put ka ugljeničnoj neutralnosti. Da bude jasno, Honda i dalje stoji iza svog cilja da „postigne ugljeničnu neutralnost za sve proizvode i korporativne aktivnosti“ do 2050. godine.

U razgovoru za australijski Drive magazin, šef lokalnog ogranka kompanije sugerisao je da električna vozila nisu jedino rješenje za smanjenje emisije ugljenika. Nedavno imenovani izvršni direktor Honde Australija, Jey Josef, objasnio je: „Poenta koju želim da istaknem je da električna vozila nisu cilj. Električna vozila na baterije su put ka postizanju ugljenično neutralnog statusa – ali ne nužno i jedini put. Električna vozila će nastaviti da se poboljšavaju – radimo na čvrstim baterijama – ali naš cilj je ugljenična neutralnost, a ne vozila na baterije. To je samo očigledan put u bliskoj i srednjoročnoj perspektivi, ali ćemo razviti i druge tehnologije koje će pomoći u postizanju toga. Željeli bismo da to uključi elektrifikovana vozila na gorivne ćelije kada infrastruktura bude postojala.“

(24sata.info)