Nenad Stevandić - Otisak

Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske, Nenad Stevandić, danas ženi svoga sina.

Prvi čovjek parlamenta Srpske prije nekoliko dana je, podsjećamo, kategorično odbacio mogućnost da se pojavi pred pravosudnim institucijama BiH i izjasni povodom optužbi za navodno rušenje ustavnog poretka BiH.

“Nema govora da idem bilo gdje. Imam Narodnu skupštinu Republike Srpske, a i sin mi se ženi. To su mi prioriteti. Nema potrebe za spekulacijama” izjavio je Stevandić nedugo nakon što je Dodik prvi “probio led” i prije šest dana tajno se pojavio u Sarajevu, gdje je dao iskaz pred “zabranjenim” pravosudnim institucijama BiH.

Nakon ukidanja pritvora, Stevandić je odlučio da danas organizuje proslavu povodom ženidbe svog potomka, otkrivaju izvori Srpskainfo.

Kako bilo, Stevandić i premijer Višković juče su, podsjećamo, došli u Tužilaštvo BiH i dali iskaz povodom optužbi da su narušavali ustavni poredak BiH.

Nakon toga, Sud BiH ukinuo je raspisanu centralnu potjernicu i za Stevandića i Viškovićai odbacio ranije raspisanu potjernicu, kao i određene mjere pritvora.

(24sata.info)