Benjamin Netanjahu - Screenshot

Izraelski premijer Benjamin Netanyahu obratio se javnosti iz zračne baze Tel Nof tijekom posjeta zajedno s ministrom obrane i načelnikom glavnog stožera.

Tijekom posjeta na jug zemlje, južno od Tel Aviva, Netanyahu je izjavio da Izrael ima dva cilja u Iranu: “Uklanjanje nuklearne prijetnje i uklanjanje raketne prijetnje”, rekao je.

Tijekom noći Izrael je izveo napade na više nuklearnih lokacija u Iranu.

Netanyahu je također poručio stanovnicima Teherana da “odu iz grada”, ponavljajući taktiku koju je Izrael koristio u Gazi – pozivanje velikog broja civila na evakuaciju prije napada na stambena područja.
Izrael želi promjenu režima u Iranu

Izraelski predsjednik Isaac Herzog također se danas obratio javnosti.

Posjetio je mjesto raketnog napada u gradu Petah Tikva u središnjem Izraelu, gdje su u napadu poginule četiri osobe.

Stojeći ispred oštećene zgrade, Herzog je rekao da je došlo vrijeme za promjenu režima u Iranu.

“Mislim da je iranskom narodu dosta i da želi promjenu. A isto tako i cijela regija – zaslužujemo promjenu”, rekao je Herzog, prenosi Index.

(24sata.info)