Fanovi serije “The Office” izrazili su nezadovoljstvo zbog nadolazećeg spin-offa ove popularne humoristične serije.

Naime, nova serija “The Paper” u kojoj glume Domhnall Gleeson i Sabrina Impacciatore bit će snimana u stilu lažnog dokumentarca i smještena je u isto okruženje kao i originalna serija.

U seriji će se pojaviti Oscar Nunez, glumac iz originalne postave, što je dodatno pojačalo dozu nostalgije. Iz produkcije su potvrdili da će koristiti istu fiktivnu dokumentarnu ekipu koja je snimala podružnicu Dunder Miffina u Scrantonu.

Premijera serije najavljena je za septembar ove godine, a radnja prati humoristične događaje i haos u jednoj novinskoj redakciji. Za razliku “The Officea” gdje se radnja odvijala u prodaji papira, “The Paper” je smješten u redakciju lokalnih novina.

“Ekipa dokumentarista traži novu temu kada naiđu na historijske novine iz Toleda, The Truth Teller i entuzijastičnog izdavača koji ih pokušava ponovo pokrenuti”, objavili su iz platforme Peacock.

Američka verzija serije “The Office” nastala je prema istoimenoj britanskoj seriji koju su osmislili Ricky Gervais i Stephen Merchant. Premijerno je prikazana 2005. godine, a u glavnoj ulozi bio je Steve Carell kao menadžer podružnice u Scrantonu, uz kolege koje su tumačili Rainn Wilson, John Krasinski i Jenna Fischer.

Greg Daniels, tvorac američke verzije sada je s Michaelom Komanom i autor nove serije. Procenti će biti i Gervais, Merchant, Howard Klein, Ben Silverman i Banijay Americas. Nakon što je Peacock u ponedjeljak objavio nove detalje o seriji, mnogi fanovi na društvenim mrežama nisu krili razočarenje.

“Užasna ideja, da li nam je ovo stvarno potrebno”, “Ne mogu nadmašiti original”, “Kako to planiraju izvesti”, “Ne želimo to”, bili su samo neki od komentara.

(24sata.info)