Kompanija Oppo sprema se za predstavljanje novog modela pametnog telefona koji će, sudeći po dosad poznatim informacijama, biti zanimljiv prije svega korisnicima koji traže izdržljiv uređaj s dugotrajnom baterijom.

Novi uređaj, pod nazivom Oppo K13, trebao bi doći sa baterijom kapaciteta čak 7.000 mAh, što bi mu moglo omogućiti višednevno korištenje bez potrebe za punjačem.

Ono što je već poznato jeste i da će ovaj telefon pokretati Snapdragon 6 Gen 4 čipset, izrađen na 4-nanometarskom procesu. Riječ je o procesoru srednjeg ranga, koji bi trebao pružiti balans između snage i energetske efikasnosti, te biti dovoljan za svakodnevne zadatke i laganije igranje.

Oppo K13 će imati AMOLED ekran dijagonale 6.67 inča, sa osvježavanjem ekrana od 120 Hz i maksimalnim osvjetljenjem do 1200 nita. Uređaj će dolaziti sa 8 GB RAM-a i 256 GB interne memorije, što je dovoljno za većinu korisnika.

Na stražnjoj strani nalazi se glavna kamera rezolucije 50 MP, a dodatne karakteristike uključuju stereo zvučnike i infracrveni senzor koji omogućava korištenje telefona kao univerzalnog daljinskog upravljača.

Telefon će biti dostupan u dvije različite boje, iako konkretne nijanse još nisu otkrivene.

Ostale informacije, poput dodatnih kamera i softverskih rješenja, za sada nisu poznate, ali sve dosad otkriveno sugeriše da Oppo cilja na korisnike koji ne žele puniti telefon svaku noć.

Zanimljivo je da dizajn ovog modela podsjeća na renderirane slike nadolazećeg OnePlus 13T uređaja, što ne iznenađuje s obzirom na povezanost ova dva brenda.

Za datum službenog predstavljanja odabran je 21. april.

(24sata.info)