
Mask je na društvenoj mreži X reagovao na objavu u kojoj se optužuje Zelenskog kako bi zadržao vlast.
– Istina. Koliko god to bilo odbojno, Zelenskom bi trebalo ponuditi neku vrstu amnestije u neutralnoj zemlji u zamjenu za mirnu tranziciju nazad ka demokratiji u Ukrajini – napisao je Mask i dodao:
– Zelenski želi vječni rat, beskonačnu korupcijsku mašinu za mljevenje mesa. To je zlo.
Ove izjave Maska dolaze nakon žestoke rasprave i svađe Zelenskog i Donalda Trampa u Bijeloj kući.
Sjedinjene Američke Države mijenjaju politiku prema Ukrajini, pa je tako danas Tramp privremeno suspendovao vojnu pomoć Kijevu.
Zvaničnik Bijele kuće je potvrdio da se sva pomoć trenutno “pauzira i preispituje” kako bi se osiguralo da doprinosi rješenju sukoba, a ne njegovom produženju, prenosi Avaz.
– Zelenski ne želi mir dok god ima podršku Amerike – napisao je Tramp na Truth Social prije odluke o suspenziji vojne pomoći Ukrajini.
(24sata.info)