
Fudbalski savez Kantona Sarajevo u saopćenju za javnost poručio je da nikada nije održao sastanak s predstavnicima Ministarstva pravde i uprave Kantona Sarajevo, te je tom prilikom objavio i imena kanididata za funkcije koje će se birati.
Posebno su naglasili da su pokušaji izmjene Statuta izvedeni uz pomoć ministra Kenana Magode, bez odobrenja i podrške svih članova Fudbalskog saveza Kantona Sarajevo, te da sazivanje skupa 12. i 13.11.2024. godine, kojeg neki nazivaju vanrednom skupštinom, nije bilo legalno.
Ovaj pokušaj sazivanja od strane neovlaštenih osoba nosi elemente krivičnog djela, te su najavili da će dalje postupke razmatrati u skladu sa zakonskim procedurama.
Fudbalski savez Kantona Sarajevo najavio je izbornu skupštinu koja će se održati 11.decembra 2024. godine, a koja će biti provedena u skladu sa statutarnim odredbama. Na ovoj Skupštini očekuju se promjene u rukovodstvu, a kandidati za najviše funkcije u organima Nogometnog saveza BiH, Nogometnog saveza Federacije BiH i Fudbalskog saveza Kantona Sarajevo su:Kandidati za Izvršni odbor Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine:
- Magoda Kenan
- Džindo Adnan
- Mirvić Ismir
- Junuzović Adis
- Hadžialagić Edim
Kandidati za Izvršni odbor Nogometnog saveza Federacije Bosne i Hercegovine:
- Magoda Kenan
- Džindo Adnan
- Brković Nijaz
- Gvozden Medžid
- Spahić Hamdo
- Hasanagić Džana
- Hasanbegović Ibrahim
Kandidati za predsjednika Fudbalskog saveza Kantona Sarajevo:
- Brković Nijaz
- Hasanbegović Ibrahim
- Mrković Rusmir
(24sata.info)