Milan je ostvario minimalnu pobjedu protiv Sampdorije na Luigi Ferrarisu (0:1), a Rossoneri su u utakmici prvog kola italijanske Serije A slavili pogotkom Brahima Diaza.

Gosti su poveli već u devetoj minuti kada je pogodio Diaz na asistenciju Davidea Calabrije. Sampa je prijetila u 19. minuti kada je Manolo Gabbiadini šutirao, a Mike Magninan je odbio loptu od prečku. Rade Krunić je propustio veliku šansu za gol u 26. minuti kada mu se odbila jedna lopta.

Do kraja poluvremena nije bilo većih šansi, a u 53. minuti priliku za Sampdoriju ponovo je imao Gabbiadini. U drugom dijelu viđena je poprilično izjednačena igra, a Rossoneri su uspjeli sačuvati prednost i na kraju doći do pobjede. Rebić je u finišu imao jednu veliku šansu.

Krunić je svih 90 minuta proveo na terenu.