PSG je s ubjedljivih 5:0 savladao Montpellier u 22. kolu francuske Ligue 1, te tako nastavio svoju dominaciju u prvenstvu.

Parižani nisu imali milosti protiv gostiju, kojim je dodatno otežao njihov Dimitry Bertaud, koji je u 17. minuti zaradio direktan crveni karton zbog igranja rukom.

Već tada je rezultat bio 1:0, pošto je pogodio Sarabia u 8. minuti, a do kraja poluvremena PSG postiže još dva gola preko Di Marije, odnosno Congrea, koji je postigao autogol.

Nasstavak donosi pogotke Mbappea i Kurzawe, koji donose PSG-u vodstvo od 5:0, a u finišu Montpellier ostaje bez još jednog igrača, pošto je drugi žuti karton zaradio Chotard.

Završeno je 5:0 pobjedom PSG-a.

PSG je ubjedljivo prvoplasirani tim na tabeli sa 55 bodova, dok je Montpellier na 4. mjestu sa 33 boda.