Finska je rutinski savladala Armeniju u utakmici osmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine (3:0), a to je otežalo reprezentaciji Bosne i Hercegovine koja je u borbi za drugo mjesto, koje drže Finci.

Fredrik Jensen je u 31. minuti doveo Finsku u vodstvo. Domaći su bili dosta bolji u prvom dijelu i stvorili više šansi, ali rezultat se nije mijenjao. U 61. minuti Joel Pohjanpalo je asistirao Teemuu Pukkiju za 2:0 i tada je bilo sve jasno.

Armenija je mogla do gola u nastavku, ali nisu uspjeli iskoristiti svoje šanse, da bi u 88. minuti Pukki svojim drugim golom postavio konačnih 3:0. Armenicma u ovom meču mnogo je nedostajao kapiten i prva zvijezda, Henrikh Mkhitaryan.

Finska sada na drugom mjestu ima 15 bodova, pet više od BiH, koja ima utakmicu manje. Zmajevi večeras igraju protiv Grčke u Atini.