Katalonski div Barcelona je u posljednjem meču 8. kola Primere potpuno nadigrala Sevillu, koja deklasirana napušta Camp Nou, pošto je poražena sa 4:0.

Sve je počelo u 27. minuti bravurom Luisa Suareza, koji je sjajnim škaricama pogodio mrežu gostiju, da bi pet minuta poslije Vidal udvostručio vodstvo Blaugrane.

Do kraja poluvremena smo vidjeli još jedan gol u mreži Seville, a postigao ga je Ousmane Dembele.

Drugi dio je bio čista formalnost, pobjedu Barce je potvrdio svojim golom Lionel Messi, ali je sudija Lahoz u samom finišu podijelio dva crvena kartona!

Oba su dobili fudbaleri Barcelone, koja je tako meč završila s devetoricom, pošto su isključeni Dembele i Araujo. Obojica u 88. minuti susreta.

Bili su to direktni crveni kartoni. Araujo ga je zaradio zbog prekršaja nad Chicharitom, koji je bio u poziciji za postizanje gola, a Dembeleu je Lahoz put ka svlačionici pokazao zbog prigovora.