Roma je u 7. kolu italijanske Serije A odigrala samo neriješeno na Olimpicu 1:1 protiv Cagliarija.

Gosti su poveli u 26. minuti iz penala koji je sigurno realizovao Joao Pedro, ali samo pet minuta kasnije Luca Ceppitelli je postigao autogol i poravnao je na 1:1.

Roma je uzaldno napadala u nastavku, ali rezultat se nije mijenjao. Edin Džeko odigrao je svih 90 minuta za Vučicu.

Sjajan meč odigrali su Bologna i Lazio, a na kraju je bilo 2:2 (Krejci 21’, Palacio 31’ / Immobile 23’, 39’).

Senad Lulić koji je igrao do 80. minute lijepo je asistirao Ciru Immobileu za prvi pogodak, a Nebeskoplavi su u 88. minuti promašili penal za pobjedu. Prečku je pogodio Joaquin Correa.

U preostalom meču igranom u ovome terminu, Atalanta je ostvarila siguran trijumf protiv Leccea sa 3:1 ( Zapata 35’, Gomez 40’, Gosenes 56’ / Lucioni 86’)