U prvoj utakmici 10. kola Prve HNL Dinamo je kao gost ubjedljivo nadigrao Lokomotivu sa 0:4.

Dinamo je vrlo brzo stekao prednost u 10. minuti. Petković je uspio stići jedno dubinsko proigravanje tik pred gol-aut linijom i zatim poslati povratnu loptu na 10 metara gdje se najbolje snašao Kadzior i doveo svoju ekipu u vodstvo.

Utakmica je riješena za samo jednu minutu u drugom poluvremenu, u 58. minuti Ademi je osvojio loptu na sredini igrališta i uposlio Olma koji je potom solo akcijom stigao do prostora za precizan udarac sa 16 metara za 0:2 . Već u 59. minuti bilo je 0:3, ovaj put Moro je uzeo loptu na sredini, uslijedila je kombinacija s Olmom i Kadziorom koju je golom s dva metra okrunio Oršić.

Konačnih 0:4 postavio je Gavranović u 74. minuti, prenosi Hina.

U sastavu Modrih nije bilo bh. reprezentativaca Amera Gojaka i Izeta Hajrovića.