Fudbalska reprezentacija Hrvatske remizirala je u Bakuu sa Azerbejdžanom rezultatom 1:1, u okviru 5. kola grupe E kvalifikacija za EP.

Viceprvaci svijeta bili su apsolutni favoriti, a kada je u 11. minuti Luka Modrić iz penala pogodio za 0:1, činilo se da su na dobrom putu da upišu sigurana tri boda. Vatreni su nakon toga propustili još nekoliko sjajnih prilika, a onda u drugom poluvremenu su stali.

Azerbejdžan je u posljednjih pola sata izvršio veliki pritisak, bio je mnogo bolji, a do zasluženog poravnanja stigli su u 72. minuti. Strijelac sjajnog gola bio je Tamkin Khalilzada.

Rezervista domaće selekcije uzeo je loptu i u stilu Lionela Messija nanizao nekoliko igrača, nakon čega je matirao Livakovića za 1:1.

Do kraja su Azeri mogli i do punog plijena, ali nisu se snašli u nekoliko izglednih situacija i Hrvatska je još dobro i prošla.