U najzanimljivijoj utakmici 5. kola Prve lige Federacije BiH, Goražde i Olimpik su remizirali 2:2.

Romantičari sa Drine su prvi stigli do vodstva preko Hasnovića u 27. minuti, ali Vukovi su brzo poravnali golom Drljevića u 33. minuti. Samo šest minuta kasnije Zeba je kreirao potpuni preokret, a domaće je poraza u 70. minuti spasio Čulov za konačnih 2:2.

Zvijezda je u jednom od derbija kola deklasirala TOŠK sa 4:1. Šarić je već u 3. minuti doveo Zmajeve u vodstvo, a Đekić je tri minute kasnije udvostručio prednost. Kada je Mahmutović u 42. minuti iz penala povisio na 3:0, sve je bilo gotovo.

U nastavku još dva gola. Šarić u 59. minuti pogodio za 4:0, a Škrijelj je u 62. minuti postavio konačnih 4:1.

Čapljina je u hercegovačkom derbiju savladala GOŠK sa 2:1. Mešanović je doveo Gabeljane u vodstvo u 15. minuti, ali u nastavku preokret. Hasinović je u 65. minuti zatresao vlasitu mrežu, a pobjedu Čapljinicima donio je Albijanić 15 minuta prije kraja.

Nevjerovatan meč viđen je u Jajcu, gdje je Metalleghe u finišu nakon zaostatka od 0:3 uspio da dođe do remija protiv Budućnosti.