Vijesti  •  Studio Concept  •  Automarket  •  Nekretnine365
 24 početak  •  RSS  •  WAP  •  Kontakt
Početna - 24sata.info


Posljednja izmjena: 24. 07. 2008. • 20:06
VijestiInfoNajaveForumGalerijaBazaDirektorijIgreChat
Kao Startna stranicaKontakt / E-mailRSS / 10 posljednjih vijestiMoje vijesti / 10 posljednjih vijestiDodaj u iGoogle / Google ReaderDodaj u My Yahoo!
 • ZABAVA » ZANIMLJIVOSTI VIDEO / Performans u Rusiji: Ludi umjetnici se seksali u muzeju... • ZABAVA » ZANIMLJIVOSTI Mokra Gora: Kusturica uhapsio Busha i Solanu... • ZABAVA » FILM & TV Za potrebe snimanja filma: Sienni kompjuterski dodali stidne dlačice... • VIJESTI » REGIJA Beograd: Karadžićeve pristaše kamenovale snimatelja "B92" i teško ga povrijedili... • SPORT » SVIJET SPORTA MOK: Iračanima zabranjen nastup na Olimpijskim igrama u Pekingu... • VIJESTI » CRNA HRONIKA Brčko: Policija uhapsila otmičare... • ZABAVA » ZANIMLJIVOSTI Top lista najseksepilnijih golferica: Natalie Gulbis, Anna Rawson, Jan Stephenson...... • ZABAVA » FILM & TV Angelina Jolie: Za novi film mora se udebljati 15 kila... • ZABAVA » SHOWBUSSINES Las Vegas: Jessica Alba i Eva Longoria žele otvoriti noćni klub... • VIJESTI » DOGAđAJI "Naši srpski heroji", "Đenerale, ne damo te", "Svi smo mi tvoji jataci": Plakati podrške Karadžiću i Mladiću u Višegradu... • GRADOVI » MOSTAR Potraga i dalje traje: Sedam dan od nestanka novinara RTM-a Siniše Jokića... • ZABAVA » FILM & TV 14. Sarajevo film festival: Deset filmova u okviru Takmičarskog programa u konkurenciji igranog filma... • ZABAVA » SHOWBUSSINES Ronaldova Letizia: "Sanjam o seksu u privatnom avionu i volim mušku odjeću"... • VIJESTI » EKONOMIJA U BiH o pojeftinjenju niko i ne govori: Najniža cijena nafte u zadnjih 7 sedmica!... • ARHIVA » SAOPšTENJA Kanton Sarajevo: Turizam bilježi pozitivne rezultate...
Moje vijesti

Vijesti
Gradovi
Sport
Zabava
Tehnologija
Lifestyle
Kolumne
Arhiva
Najnovije vijesti



  
PonUtoSriČetPetSubNed
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31




BOLCAM.COM: Audio video chat

Silajdžić: "Srbi nisu genocidan narod, ali su genocid u BiH počinile vlasti Republike Srpske, a pogotovo Vojska i MUP RS"
• Haris Silajdžić / 24sata.info

Aktuelne vijesti
Zastupnički dom Parlamenta FBiH: Usvojen Prijedlog zakona o izmjeni i dopuni Zakona o kontroli cijenaZastupnički dom Parlamenta FBiH: Usvojen Prijedlog zakona o izmjeni i dopuni Zakona o kontroli cijena

Tužilaštvo BiH: Sud BiH je nadležan u predmetu "Dragan Čović i drugi"Tužilaštvo BiH: Sud BiH je nadležan u predmetu "Dragan Čović i drugi"

Revizija državljanstava u BiH: Komisija pregledala desetinu, a nepravilnosti je mnogo!Revizija državljanstava u BiH: Komisija pregledala desetinu, a nepravilnosti je mnogo!

Silajdžić: "Srbi nisu genocidan narod, ali su genocid u BiH počinile vlasti Republike Srpske, a pogotovo Vojska i MUP RS"

24SI - Predsjedavajući Predsjedništva BiH Haris Silajdžić nikada nije okarakterisao srpski narod kao genocidan, saopšteno je danas iz Silajdžićevog Kabineta. "Ne postoje genocidni narodi, jer su genocid kroz istoriju provodile isključivo individue i institucije", navodi se u saopštenju.

U saopštenju se dodaje da je najbolji primjer za to presuda Međunarodnog suda pravde, koja, kako se navodi, potvrđuje da su "genocid u BiH počinile vlasti Republike Srpske, a pogotovo Vojska i MUP RS, a ne srpski narod u cjelini".

"Implementacija ove presude bi dodatno potvrdila nepostojanje kolektivne krivice", navodi se u saopštenju.

U saopštenju se dodaje da je predsjedavajući Predsjedništva BiH iznenađen stavom njegovog visokopreosveštenstva mitropolita dabrobosanskog Nikolaja, koji je rekao da Silajdžić radi protiv srpskog naroda, mira i dobre volje u BiH.

"Predsjedavajući Predsjedništva BiH iznenađen je juče iznesenim stavovima njegovog visokopreosveštenstva mitropolita dabrobosanskog Nikolaja, pogotovo jer dolaze od visokog vjerskog zvaničnika, koji se ne bi trebao upuštati u neutemeljene optužbe i insunuacije iz političkih kampanja", saopšteno je iz Silajdžićevog kabineta.

U saopštenju se dodaje da ignorisanje Zakona o slobodi vjere i položaju crkava, kada je riječ o Osnovnom ugovoru između BiH i Srpske pravoslavne crkve (SPC), te insistiranje da ovaj ugovor ima status međunarodnog ugovora, poput onog sa Vatikanom, krši Ustav BiH.

"Da je ugovor sa SPC zaključen na osnovu tog zakona, on bi stupio na snagu prije više od šest mjeseci, što bi bilo u obostranom interesu BiH i SPC", navodi se u saopštenju.

Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit dabrobosanski Nikolaj ocijenio je juče da je Silajdžić "radi protiv srpskog naroda, mira i dobre volje u BiH".

"Gospodin Silajdžić treba da poštuje ranije odluke koje su donesene u Predsjedništvu BiH, pa tako i onu koja se odnosi na donošenje Odluke o ratifikaciji Osnovnog ugovora između BiH i SPC", rekao je mitropolit Nikolaj, komentarišući Silajdžićev potez da pomenutu odluku, koja je usvojena glasovima srpskog i hrvatskog člana Predsjedništva BiH, proglasi destruktivnom po vitalni interes Federacije BiH.

Osvrćući se na neke ranije Silajdžićeve izjave, mitropolit Nikolaj je istakao da Srbi nisu genocidan narod i da je to obična kleveta.

(srna.co.yu)


RSS verzija vijestiVerzija vijesti za štampanje Pošalji vijest prijatelju 10. 05. 2008. • 18:44


3.13 / 5 (8 glasova)